O czym pomyśleć przed pójściem malucha do żłobka?

Twoje dziecko jest już zapisane do żłobka i nie możesz przestać myśleć jak siebie i jego do tego przygotować? A może właśnie analizujesz czy warto go zapisać i myślisz co sprawia mu trudność, z czym pewnie sobie nie poradzi, a co będzie dla niego łatwizną? Gdy do pierwszego dnia w żłobku jest kilka dni to pewnie przyda Ci się lista zakupów. Dobrze jest więc pomyśleć o tym wszystkim zawczasu i nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

Jak poradzić sobie z pierwszym dniem w żłobku?

Najistotniejsze o co musisz zadbać przed wysłaniem dziecka do żłobka to dobry humor. Chodzi tutaj zarówno o Twój sposób bycia, jak i o humor maluszka. Daj sobie czas na wyjaśnienie pociesze, że zostaje z innymi dziećmi i Ciociami na parę godzin, że będzie to miły czas, a potem resztę dnia spędzicie razem. 

Weź pod uwagę, że dziecku dość szybko udzieli się Twój nastrój. Jeżeli będziesz poddenerwowana, przestraszona i źle nastawiona do tego pomysłu – maluch w kilka chwil złapie taką postawę. Jeśli masz taką możliwość to zostaw go wstępnie tylko na 2-3 godziny i stopniowo wydłużaj czas. W ten sposób ty nie będziesz zestresowana, że od razu opuszczasz bobasa w obcym miejscu na 8 godzin dnia, i maluch będzie w swoim tempie wdrażał się do coraz dłuższych wizyt w żłobku.

Na pewno wiesz, że dobrze wybrana placówka oszczędzi Ci wielu negatywnych myśli. Placówka kraina-kubusia.pl w miejscowości Gorzów Wielkopolski bankowo zapewni Twojemu dziecku odpowiednią troskę .

Na co zwrócić uwagę od pierwszych tygodni życia dziecka?

Już od samego początku życia dziecka masz możliwość rozpocząć przygotowywać go do żłobka. Pokaż maluchowi, że zdarza się, że wychodzisz. Sporadycznie poproś przyjaciół o pozostanie z nim w mieszkaniu. Pokazuj mu nowe miejsca i pozwól eksplorować otoczenie. Ucz samodzielności. Pozwalaj bobasowi zajmować się samym sobą, ale też daj mu przebywać z innymi dziećmi jeśli masz taką możliwość, w ten sposób będzie mu łatwiej odnaleźć się w grupie.

Co zabrać ze sobą pierwszego dnia w żłobku

Weź dla dziecka jego ulubionego pluszaka i kocyk, smoczek, jeżeli go używa i plastikowy kubeczek na napoje. Ponadto obowiązkowo brzdąc musi posiadać buty i ubranka na zmianę. Jeśli Twoje dziecko nosi pieluszki to przynieś do żłobka body, w innym przypadku zabierz majteczki. Do tego pidżamka, koszulki z długim i krótkim rękawkiem, spodenki, sweterek, bluzę i skarpetki. Oczywiście jeżeli Twoja pociecha korzysta z pieluszek – je też koniecznie spakuj. Rodzice również często przynoszą chusteczki nawilżane.

W podsumowaniu temat dosyć banalny, jednak niesamowicie istotny. Uśmiech! Uśmiechnięty rodzic to mniej spięte dziecko, a przecież żłobek nie ma kojarzyć się szkrabowi negatywnie, tylko ma być super zabawą.