Nauka języka angielskiego – kiedy warto ją rozpocząć?

Bez wątpienia w dzisiejszych czasach poznawanie języków obcych jest potrzebne. Należy przez to uczyć maluchy drugiego języka od małego. Przedszkole dwujęzyczne w Krakowie da dziecku szansę na poznanie języka angielskie wcześnie. Kraków, Warszawa, Gdańsk to jedynie jedne z miast gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zapoznaj się z naszym artykułem aby zgłębić więcej informacji o nauce języka angielskiego przez najmłodszych.

Jak dziecko uczy się języka?

Dzieci przyswajają języki zarówno w sposób symultaniczny jak i w sposób następczy. Pierwszy sposób odnosi się do dzieci dwujęzycznych, drugi z kolei odnosi się do reszty dzieci.

Nauka języka obcego – kiedy zacząć?

Jeżeli chodzi o naukę języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym lepiej. Eksperci twierdzą że już trzy miesięczne niemowlęta powinny zacząć naukę angielskiego. Jest to spowodowane tym, że do dwunastego miesiąca niemowlę słyszy i rozróżnia wszystkie dźwięki każdego możliwego języka. Po upływie tego okresu dziecko koncentruje się tylko na głoskach, które są używane wokół niego. By zapobiec zaniknięciu wrażliwości na fonetyczne niuanse innej mowy warto dać maluchowi okazję do jej słuchania.

Z jakiego powodu warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy pojawiają mit że maluchy nie potrafią przyswoić wystarczającej ilości informacji, tak by naukę można było uznać za sensowną. Jest to kłamstwo, ponieważ nauka języka obcego najmłodszych niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dziecka dobrą zabawą,
nauka od maleńkości to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym to doskonały trening dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala znacząco rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to także szansa aby nawiązać nowe znajomości.

Jakie są etapy nauki języka obcego przez dziecko?

Miej w pamięci że nie zawsze idzie prosto. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Niemniej jednak najczęściej po dłuższym czasie dziecko nabiera odwagi i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje zwroty w języku obcym i zapamiętuje akcent. Pamiętaj że w początkowym okresie nie warto uczyć dziecka gramatyki.

Ilu języków obcych uczyć dziecko jednocześnie?

Chcesz, aby Twoje dziecko było poliglotą? Twoje dziecko wykazuje duże zainteresowanie językami obcymi? W takiej sytuacji warto rozważyć przyswajanie kolejnego języka przez malucha. Jaka jest maksymalna liczba języków obcych które dziecko powinno się uczyć. Dwa dodatkowe języki w takim etapie to maksymalna liczba, ponieważ nauka kolejnych będzie już problematyczna.