Lepsze są implanty czy proteza?

Mówi się że piękny uśmiech to nasza wizytówka. Próchnica i obrażenia mechaniczne to najczęstsze przyczyny powstawania ubytków zębach. Dziury w uzębieniu są nie tylko nieestetyczne ale mogą prowadzić także do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do takich zalicza się przesuwanie zębów w okolicy, które niesie za sobą wady zgryzu. Kiedy powstają luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele fanów, wiąże się z niższym kosztem niż implantologia,a także proces jest dużo krótszy. Protezy możemy podzielić na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyciągamy na noc. Ich mankamentem jest to że musimy je wyczyścić z resztek jedzenia, są również większe niż inne metody. Użytkownik musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo podobne do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dostosowanie w pracowni protetycznej zapewnia wygodę użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony są przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do okolicznych zębów. Do założenia protezy stałej trzeba oszlifować ząb. Może to budzić obawy, natomiast jeśli jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implanty dentystyczne

Implanty to niewątpliwie jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań, ale również najbardziej skomplikowanych. Podczas zabiegu dentystycznego tytanowa śruba mocująca implant osadzana jest w szczęce, co naśladuje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba poczekać parę miesięcy, by implant scalił się z tkanką, co znacznie wydłuża proces leczenia. Jako ostatni etap na śrubie osadzana jest korona, którą preparuje pracownia protetyczna. Jest to proces mniej inwazyjny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odwzorowuje tylko brakujący ząb. Wszystkie opisane metody są możliwe do wykonania w naszym gabinecie protetycznym w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.