Kiedy jest wykonywana hydroizolacja piwnicy?

Problemy z wodą w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę powinno się zaczynać od kontroli miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Na tej podstawie można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych częściach budynków występują nie tylko z powodu opadów, ale także mgły, śniegu i wody w gruncie.

Czy hydroizolacja jest konieczna?

Ważne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także trzeba pamiętać o zaplanowaniu ujścia wody, by nie dopuścić do takich nieprzyjemności w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed wchłanianiem wody, a także blokuje szkodliwe działanie roztworów odpowiedzialnych za korozję, które znajdują się pod ziemią.

Rynek ten wciąż się rozwija, dzięki czemu przedsiębiorstwo z Warszawy używa do innowacyjnych rozwiązań pomagających osiągnąć ten cel. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być odpowiednio dobre, ponieważ wybranie mało efektywnego surowca skutkuje skróconym działaniem izolacyjnym. Skuteczne środki, powinny mocno być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać dostawaniu się wody do budynku.

Jak uniknąć wilgoci w piwnicy

Istnieje kilka możliwości by osiągnąć cel, jakim jest posiadanie suchego pomieszczenia.

Najpopularniejsze z nich to:

 • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
  Gdy w pomieszczeniu wyjdzie problem z wilgocią, a Fundamentu nie można ruszyć to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
 • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
  Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez ułożenie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz zastosowaniu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
 • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
  W tym przypadku sięga się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich możliwych otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko ułamek działań możliwych w takich sytuacjach. Jak widać istnieje wiele metod, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z fachowcami DobreIzolacje – Czym rolety zewnętrzne różnią się od wewnętrznych i jakie wybrać?

 • Wnętrza komercyjne w Warszawie – jak wykonać projekt?
 • Na czym polegają: dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja? Czego można oczekiwać od fachowców?