Kiedy i dlaczego wykonujemy dezynsekcję?

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na eliminowaniu szkodników. Jeżeli więc w Twoim miejscu pracy zaczęły biegać prusaki lub pluskwy, to jest to dobry moment aby pomyśleć nad przeprowadzeniem dezynsekcji.

Partnerem artykułu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – specjaliści w obszarze dezynsekcji z Warszawy.

Jakie są metody dezynsekcji?

Do najpopularniejszych z metod dezynsekcji należy oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od wielkości grupy szkodników i rodzaju insektów, które przebywają w mieszkaniu, grupa dezynsekująca doradzi najbardziej odpowiedni sposób.

Metoda oprysku

Metoda używająca oprysk polecana jest przy dużej populacji szkodników. Spełnia swoje zadanie przy każdym rodzaju insekta, jednak zazwyczaj używany jest do eliminowania prusaków i karaluchów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Dezynsekcja żelowa jest coraz częściej stosowaną metodą. Wynika to z dużej efektywności i długiego czasu działania. Jest niegroźna i przy wykorzystywaniu jej nie jest konieczne wyprowadzanie się. Żelowanie stosowane jest przy likwidowaniu karaluchów i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja metodą zamgławiania użytkowana jest raczej w wysokich lokalach albo na świeżym powietrzu. Przykładem tego sposobu są coroczne opryski na meszki i komary. Jest to też podstawowy sposób na pozbycie się moli i pluskiew.

Gazowanie

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Tłumaczy to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń na minimum 7 dni. Ta metoda używana jest w wielkich firmach i fabrykach, w których często spotykany jest dla przykładu mklik mączny oraz rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

W zależności od tego jakie owady przebywają w naszym mieszkaniu i który sposób dezynsekcji zastosujemy, nasze przyszykowanie lokalu do tego zabiegu nie będą takie same. W przypadku każdej metody jednak musisz opróżnić szafki, w których podejrzewasz, że zamieszkały robaki. Jeżeli zauważysz, że owady przebywają w miejscach trudno dostępnych – przesuń szafy i inne przeszkody. Odłącz od prądu wszelkie urządzenia elektryczne. Pochowaj też, albo zabezpiecz wszelkie rzeczy, których używacie na co dzień. 
Kiedy wykorzystywane było zamgławianie albo oprysk – otwórz wszystkie okna, wyczyść precyzyjnie wszelkie blaty i stoły, na których przygotowujesz jedzenie, oraz posilasz się.
Pamiętaj, że insektów przybywa w ekspresowym tempie i lepiej zająć się problemem od razu. W Warszawie znajdziesz idealną pomoc w obszarze dezynsekcji.