Podstawowe kroki pielęgnacji:

1. Demakijaż twarzy – płyn micelarny doskonale zmywa makijaż przyciąga zanieczyszczenia jak magnes, reguluje nadmiar sebum nie naruszając przy tym bariery ochronnej skóry. Innowacyjny kompleks zawarty w składzie naszych płynów micelarnych zwęża pory  i przywraca skórze naturalny matowy wygląd.

2. Oczyszczanie twarzy – żel, krem-żel, mleczko czy pianka. Wybierz najlepszą alternatywę dla siebie. Nie zapomnij o gąbeczce tylko dzięki niej jesteśmy w stanie ocenić czy twarz została już dokładnie oczyszczona. Nasze gąbeczki znajdziesz w kategorii akcesoria.

3. Złuszczanie twarzy – wykonuj peeling twarzy raz na tydzień lub półtora tygodnia. Dzięki peelingowi złuszczamy martwy naskórek, który “zatyka” naszą skórę. Dzięki takiemu zabiegowi kolejne etapy pielęgnacji skóry typu krem, serum czy maseczka będą wnikać głęboko w skórę przez co zwiększysz ich działanie.

4. Tonizowanie – zapewne niektórzy mają takie przeświadczenie, że tonik to kolejny etap oczyszczania. Nie. Tonik ma za zadanie przywrócić naturalne pH skórze i przygotować ją na kolejne kroki pielęgnacji. Nasza porada: daj parę kropli na dłoń i wklep tonik w skórę twarzy. Taki zabieg pobudza kolagen do działania.

5. Serum do twarzy i pod oko – serum to bomba witaminowa dla skóry. Głęboko nawilża skórę. Jest to produkt do kuracji, odnowy i odbudowy.

6. Maseczka – dobrze jest chociaż raz w tygodniu zaaplikować sobie maseczkę. Są różne warianty maseczki typu peel-off, maseczki w płachcie i w kremie. Znajdź swój ulubiony typ.

7. Krem lub żel do twarzy – Istnieją kremy, które można stosować na dzień i na noc, aczkolwiek pamiętajmy, że kremy na dzień mają działanie bardziej ochronne np. na czynniki zewnętrzne a na noc bardziej regenerujące. Wyjątkiem są kremy liftingujące, które stosuje się tylko na dzień.

8. Krem lub żel pod oko – Pamiętaj ! Skóra wokół oczu jest dużo cieńsza i zalecamy używać kremów do tego celu stworzonych. Aczkolwiek możemy odbiec od zasady, że kremy pod oko nie mogą być użyte na twarz. Jak najbardziej tak ! Działają wtedy jak skoncentrowane serum.